O telewizji

Adventure HD to polski kanał o profilu dokumentalnym. W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz programów produkcji polskiej i zagranicznej. W ramówce Adventure HD można oglądać programy o charakterze dokumentalnym, w tym między innymi program Tajne Akta Ufo czy Niesławne Kobiety Biblii. Ważnym elementem kanału są też magazyny podróżnicze, jak na przykład Magiczne Zakątki, BcRec on Tour oraz Luksusowe Podróże.

Kanał Adventure HD jest kierowany głównie do mężczyzn, dlatego w naszej ramówce znajdziecie też magazyny łowieckie i wędkarskie. Adventure HD jest również blisko przyrody w serii dokumentalnej W Oceanie oraz Darz Bór.

Adventure HD stawia też na popularne formaty z gatunku docu-reality. Na antenie Adventure HD można obejrzeć program Z Adrenaliną na Etacie, w którym widzowie będą mogli przenieść się do świata śmiałków podejmujących najbardziej intrygującą pracę, wcielić się w ich skórę i poznać kulisy codziennego życia w towarzystwie najbardziej ekstremalnych, a zarazem ekscytujących zawodów. Inny program to Celnicy, w którym przedstawiamy codzienną pracę strażników granicznych, próbujących zapobiec przemytowi kontrabandy.

Miłośników historii oraz jazdy konnej zapraszamy do oglądania W Siodle – Śladami Dicka Kinga. W tym programie Barry i Joe zabierają nas w 10 dniową podróż po Afryce, ścieżkami które przemierzył Dick King.

Kanał Adventure HD jest dostępny od 1 września 2014 roku na wyłączność satelitarną na Platformie CANAL+ oraz sieciach kablowych: UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Toya, Netia i wielu innych!