O telewizji

Adventure HD to zupełnie nowy kanał o profilu dokumentalnym. W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz programów produkcji polskiej i zagranicznej. W ramówce Adventure HD można oglądać głównie na programy o charakterze przygodowym, w tym między innymi program Łowcy Zaginionych Skarbów czy Projekt Zambezi. Ważnym elementem kanału są też magazyny podróżnicze, jak na przykład Eko Podróże, Kraina Karoo oraz Pamiętniki Ziemi.

Kanał Adventure HD jest kierowany głównie do mężczyzn, dlatego w naszej ramówce znajdziecie też magazyny łowieckie i wędkarskie. Adventure HD jest również blisko przyrody w serii dokumentalnej Dzikie Ścieżki Afryki oraz 1000 dni dla Ziemi.

Adventure HD stawia też na popularne formaty z gatunku docu-reality. Na antenie Adventure HD można oglądać autorski program Patrol Drogówki, w którym kamery telewizyjne pokazują prawdziwą pracę i życie polskich policjantów, jak również program Celnicy, w którym przedstawiamy codzienną pracę strażników granicznych, próbujących zapobiec przemytowi kontrabandy.

Miłośników historii oraz poszukiwania skarbów zapraszamy do oglądania Zbieraczy z dzikiego zachodu. Bohaterowie tego cyklu zaglądają do każdej stodoły, piwnicy i szopy w poszukiwaniu ukrytych skarbów. Sheldon i Scott są w stanie kupić wszystko, na czym tylko da się zarobić: od starych motocykli i pamiątek do dzieł sztuki i rzadkich płyt winylowych.

Kanał Adventure HD jest dostępny od 1 września 2014 roku na wyłączność satelitarną na platformie nc+ oraz sieciach kablowych: UPC, Vectra, Multimedia, Inea, Toya i wielu innych!